כשיש לנו קצר חשמלי בבית אנחנו מתחלקים לשני סוגי אנשים: אלו שנלחצים ונכנסים לפאניקה ואלו שמנסים לפתור את הבעיה בקור רוח. למרות שחלק ניכר מהאנשים מעדיף להילחץ, קל מאוד להבין אותם כשמדובר בחורף קר כשהדוד מקצר. דוד חשמל מקצר היא אחת מהבעיות הנפוצות ביותר והגיע הזמן להבהיר אותה.

מהו התרמוסטט ומדוע הוא נחוץ?

כל דוד שמש וכל דוד חשמל מורכבים ממספר חלקים. יש את המיכל, את קולט השמש ואת ברזל הערבול אך מעבר למושגים האלו שכרגע לא נחוצים להבנת הבעיה, יש את אחד המתקנים החשובים והבעייתיים ביותר בדודים ברחבי הארץ וזהו התרמוסטט. מה התפקיד של התרמוסטט? לדאוג שהמים שמגיעים למקלחת לא יהיו חמים מידי, כיוון שבמצב כזה יש סיכוי שהמים יגרמו לכוויות, בעיקר לילדים קטנים. כשהתרמוסטט בעייתי, כמו כל מערכת חשמל, יש קצר ולמעשה הדוד מפסיק לפעול. הבעיה העיקרית זה כשזה קורה בחורף ואתם רוצים להתקלח, הגיע הזמן לפתור את הבעיה או לכל הפחות לאבחן אותה.

בעיות ופתרונות לתרמוסטט מקצר

  • במקרה של דוד חשמל מקצר יכול להיות יש בעיה בחיווט. זה לא אומר שהתרמוסטט בסדר גמור ויכול להיות שיש בו בעיה אך זו בעיה שצריכה טיפול של טכנאי. מקרים לא רציפים בדרך כלל הם עניין של מזל ,האם היה תקלה במשך החימום של הדוד החשמלי הפעם או שלא, דבר שבכל מקרה לא ניתן להתמהמהות ומצריך טיפול מקצועי.
  • במידה וכשאתם מדליקים את דוד החשמל, זאת אומרת מפעילים את המתג שמורה על החימום, לחצן הבוילר המפורסם, ומיד יש קצר חשמלי, יש לכם בעיה בדוד החשמל ולאו דווקא בתרמוסטט.
  • אם אתם מפעילים את הבוילר ותמיד אחרי עשר עד חמש עשרה דקות בממוצע יש קצר חשמלי, סביר להניח שזה התרמוסטט. במקרים אחרים משך הזמן שבו הקצר מתרחש יהיה שונה אך אחיד בכל המקרים. מדוע זה כך? כיוון שכשמדליקים את הדוד החשמלי התרמוסטט נכנס לפעולה כשהמים מגיעים לטמפרטורה חמה, כיוון שתפקידו הוא לאזן אותה ולהורות על הפסקת החימום או האטה שלו בהתאם לטמפרטורת המים. אם הקצר קורה כל פעם באותו פרק הזמן, כנראה זו הבעיה.

הטיפול בדוד שמש מקצר בחלק גדול מהמקרים יהיה תרמוסטט תקול. במקרים כאלו לא לוקחים סיכונים ופונים למומחים בתחום שיטפלו בזהירות ובמקצועיות ובעלויות הכי משתלמות ושקופות שיש. אנחנו בסולרית כאן לשירותכם עוד היום כדי שדוד חשמל מקצר לא יטריד אתכם יותר!

צרו קשר

שעות פעילות

ימים א' - ה' 8:00 - 17:00
יום שישי 8:00 - 14:00

כתובת

העמלים 37, חיפה

מייל

info@solarit.co.il

השאירו לנו הודעה

לפרטים נוספים השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם...