הדוד לא מחמם ? מדליקים שעות ואין מספיק מים חמים ? יש נזילה מהדוד או מהקולט ? אנחנו כאן כדי לתת לכם שירות מהיר ויעיל במחירים הוגנים…

דודי שמש ודודי חשמל נדמים לנו לפעמים כמו מוצרים וירטואליים. אנחנו בדרך כלל לא רואים אותם, וה"התעסקות" המרבית שיש לנו איתם היא הדלקת הבוילר – לחיצה על מתג החשמל כדי לחמם את המים בימים הקרים. למרות זאת, מדובר במתקנים שכמו כל מכשיר אחר יכולים להתקלקל, וחשוב שנהיה ערוכים ומוכנים לכך כדי שנדע מה לעשות במקרה הצורך.
צוות המומחים של סולרית איגד עבורכם את רשימת התקלות הנפוצות בדוודים, במטרה לסייע לכם להחליט מתי לנסות לתקן את התקלה בעצמכם ומתי לקרוא לאיש מקצוע. ככלל, אם אין לכם ניסיון קודם ואם אתם לא בטוחים שתדעו לתקן לבד – עדיף להזמין בעל מקצוע, על מנת שלא לגרום נזק גדול יותר שבסופו של דבר גם יעלה לכם יותר.

סולרית הכתובת שלכם לתיקון דוד שמש

ייעוץ מקצועי
ללא פשרות

היחידה הישנה שלכם זקוקה לתיקון? צרו קשר עם סולרית כבר עכשיו ותוכלו ליהנות מייעוץ מקצועי, ממוצרים איכותיים ומשירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

דודי שמש וחשמל – תקלות נפוצות

אבנית

הצטברות של אבנית בצינורות הולכת המים יכולה לגרום לכך שייקח למים הרבה יותר זמן להתחמם משום שקשה למים להגיע אל גוף החימום, ולכך שהזרם יהיה חלש משום שהמים לא מצליחים לזרום היטב בצינורות. במקרם הקשים יותר עלול להיווצר מצב שבו הדוד גורם לקצר חשמלי.
את התקלה הזאת כדאי לפתור בעזרתו של איש מקצוע שיבצע עבורכם ניקוי של האבנית שהצטברה, ואם תרתו – גם יתקין מסנן אבנית ברז המים הראשי וכך יקטין מאוד את האפשרות שתקלה כזאת תתרחש שוב..

נזילה מהפלאנג'

הפלאנג' הינו מעיל צלחת עגולה שסוגרת את פתח הדוד. לצלחת זו מתחברים גם גוף החימום של הדוד וגם התרמוסטט. כשיש נזילה היא בדרך כלל נובעת גם כן מהצטברות של אבנית, והפתרון הוא פתיחה של הדוד וביצוע ניקיון אבנית מצדו הפנימי. בנזילה שנובעת מאיטום לקוי של הפלאנג', אפשר בדרך כלל להחליף את הפלאנג' ולפתור את הבעיה.
אבל, אם הנזילה היא מגוף דוד השמש / החשמל עצמו, או שלא ניתן לפתוח את בורגי החלק בגלל חלודה שהצטברה שם, בהחלט יכול להיות שיהיה צורך בהחלפת הדוד כולו.

תקלה בגוף החימום

תקלות בגוף החימום יכולות גם הן לנבוע כתוצאה מהצטברות אבנית. במקרה של תקלה כזאת יש להחליף את הגוף עצמו, פעולה פשוטה יחסית שניתן לבצע גם בלי לפתוח את הדוד כולו.
חשוב לדעת, שיש דוודים שבהם לא ניתן להחליף רק את גוף החימום וחייבים להחליף את הפלאנג' יחד איתו. בכל מקרה החלפה זו מומלצת, על מנת להבטיח ככל שניתן פעולה תקינה של הדוד.

תקלה בתרמוסטט

מתרחשת בעיקר כשהדוד כבר ישן או כתוצאה מפגיעה חיצונית, שכן הוא ממוקם מחוץ לדוד החשמל או השמש. יכולה להתרחש גם כתוצאה מכך שהחלק הינו מאיכות ירודה. כשיש תקלה יש להחליפו בחדש, פעולה לא מסובכת בשל מיקומו הנגיש יחסית..

תקלה בקולטי השמש

תקלה זו רלוונטית, כמובן, לדודי שמש בלבד, היות ודודי חשמל לא זקוקים לקולטים כדי לבצע את העבודה.
תקלות בקולטים הן בדרך כלל תוצאה של אבנית שמצטברת בצינורות שלהם ולא מאפשרת למים להתחמם, או של נזילה בצנרת שמתרחשת בעקבות מפגע חיצוני, בלאי טבעי או התקנה לא תקנית. תיקון תקלה שמקורה באבנית מתבצע באמצעות שטיפה של הצנרת. תיקון נזילה אפשרי רק כאשר מדובר בחור קטן בצינור. כשמדובר ביותר מזה מומלץ להחליף את הצנרת.
תקלה נוספת שיכולה להתרחש כתוצאה מרוחות, ברד וקרה הינה שבר בקולט ואף התפוצצות שלו. התיקון אפשרי רק במקרים מסוימים. ברוב המקרים צריך יהיה להחליף את הקולט שניזוק.

רוצים להישאר
מעודכנים?

לחצו על הכפתור למטה, וקבלו עדכונים וטיפים בנושא.

החלפת דוד שמש

אם קורה לכם שכל הזמן נגמרים לכם המים החמים מהר, וזה למרות שכל היום הייתה שמש בחוץ, כנראה סימן שיש לכם בעיה בדוד השמש. במרבית הבתים בישראל יש דוד שמש וגם דוד חשמלי, דוד השמש יעזור לנו בקיץ לנצל את קרני השמש החמות שמדינת ישראל שופעת בהן רוב ימות השנה. זאת לעומת דוד חשמלי שתפקידו לחמם את המים שלנו בחורף באותם ימים בהם אין שמש שתחמם את המים. במקרה ויש תקלות חוזרות ונשנות כנראה שאין ברירה אלא לבצע החלפת דוד שמש בהקדם כדי לפתור את הבעיה הזו.

מה חשוב לדעת לגבי החלפת דוד שמש

החלטנו שנמאס לנו שאין לנו מים חמים ושהדוד מתקלקל כל הזמן? הגיע הזמן להחלפת דוד שמש. אמנם זה יכול להישמע לאנשים כמו הליך פשוט כדוגמת החלפת בלון גז, אבל דוד שמש היא יחידה יותר מסובכת שכוללת יותר מרכיבים וחלקים, וההחלפה שלה אינה פשוטה כמו הברגה של בלום גז חדש במקום הישן לאותו מקום. כשמחליפים דוד שמש גם לעיתים נצטרך להחליף את הקולט או את המעמד שלהם. בשל כך חשוב לוודא שאנחנו עובדים עם חברה אמינה ומקצועית שהמתקינים שלה מנוסים וביצעו מעל עשרות התקנות של דודי שמש.

מדוע כדאי לכם להחליף דוד בעזרת חברת סולרית

אם אני רוצה לבצע החלפת דוד שמש אצלי על הגג בבית כדאי שאשכור את שירותיה של חברה שמתמחת במערכות סולאריות בכלל ובהתקנת דודי שמש בפרט. חברת סולרית תוכל לספק לכם שירותי התקנה והחלפה של דודי שמש במחירים טובים ולבצע התקנה מהירה ויעילה על הגג בבית שלכם. סולרית היא חברה מקצועית ואמינה שתבצע את העבודה במהירות וביעילות, וכמובן במחיר טוב לכל כיס. חברת סולרית, שקיימת כבר כ50 שנה, היא אחת מהחברות המובילות במשק בכל הנוגע להתקנה ותיקון של מערכות סולאריות ודודי שמש בפרט. סולרית תומכת מאוד בקידום של אנרגיה ירוקה ושמחה להיות חלק ממהפכת דודי השמש הסולאריים שמובילה מדינת ישראל. אתם מוזמנים לפנות אלינו באתר האינטרנט ואחד מנציגנו ישמח לדבר איתכם ולתאם התקנה.

מחיר החלפת דוד שמש

במדינת ישראל שטופת השמש רוב ימות השנה, ישנה חשיבות גדולה לניצול אל אנרגיית השמש לחימום מים בעזרת דודי שמש שנמצאים על גגות הבתים. עוד בשנות ה70 מדינת ישראל השכילה לחוקק את הימצאותם של דודי השמש על גגות ישראל. מהלך זה מסייע לחסוך שימוש בדלקים מזהמים ועוזר למהפכה הירוקה שסוחפת את העולם בשנים האחרונות על מנת להילחם בשינויי האקלים, תוך מתן מענה לצרכים האנרגטיים של החברה המודרנית. דוד שמש כמו כל מוצר אחר צריך להחליף מדי פעם כאשר הוא מתקלקל או שיש בו תקלה פיזית או מערכתית כזו או אחרת. במקרה שכזה תצטרכו להתקשר לטכנאי על מנת לברר מהו מחיר החלפת דוד שמש. מקרים בהם אין ברירה אלא להחליף את דוד השמש שלכם אם התקלה לא ברת תיקון או שהוא כבר בן מעל 8 שנים.

מה הוא מחיר החלפת דוד שמש

כשאתם מבינים שהגיע זמן להחליף את דוד השמש שלכם, הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לברר איזה דוד בדיוק אתם צריכים. יש כמה חברות בישראל כמו כרומגן או אמישראגז שמייצרות, מתקינות ומשווקת דודי שמש. חשוב להבין מה בדיוק הצרכים שלכם מבחינת חימום מים. משפחה ממוצעת תסתדר עם דוד בנפח של 120 או 150 ליטר. מחיר החלפת דוד שמש כולל התקנה יכולה להגיע עד ל4,00 שקלים אם מדובר גם ברכישה של קולטי שמש.

מדוע כדאי לכם להחליף דוד בעזרת חברת סולרית

כדי לברר לגבי מחיר החלפת דוד שמש, בעסקה שכוללת גם רכישת קולט שמש, אביזרים נלווים והתקנה, מומלץ לבצע סקר שוק לפני הרכישה, שכן עסקה זו תעלה לכם כמה אלפי שקלים מדי כמה שנים כשהגיע הזמן. אחת מהחברות המובילות בשוק היא חברת סולרית, שקיימת כבר כ50 שנה, היא אחת מהחברות המובילות במשק בכל הנוגע להתקנה ותיקון של מערכות סולאריות ודודי שמש בפרט. סולרית תומכת מאוד בקידום של אנרגיה ירוקה ושמחה להיות חלק ממהפכת דודי השמש הסולאריים שמובילה מדינת ישראל. אתם מוזמנים לפנות אלינו באתר האינטרנט ואחד מנציגנו ישמח לדבר איתכם ולתאם התקנה.

 

החלפת דוד

בישראל השמש מחממת אותנו ברוב ימות השנה, לכן יש חשיבות לניצול קרני השמש לחיסכון אנרגטי, זאת במקום שימוש בדלקים פוסיליים מזהמים. אחד הדברים הנבונים שעשתה ישראל הוא לחוקק כבר בשנות ה70 את החובה להתקין דוד שמש על גגות הבתים. דוד שמש הוא מוצר שכמו אחרים לא חף מתקלות. במקרה ויש תקלות חוזרות ונשנות כנראה שאין ברירה אלא לבצע החלפת דוד כדי לפתור את הבעיה הזו. אם גיליתם טפטוף בדוד שלכם כנראה תרצו להזמין בהקדם טכנאי דודים לתיקון התקלה. אותו הדבר יהיה נכון במקרה שאין לכם מים חמים למרות שהייתה שמש בחוץ כל היום. החלפת דוד יכולה להתבצע בעזרת כל אחת מהחברות המובילות בשוק מערכות חימום המים הסולאריות.

מה חשוב לדעת לגבי החלפת דוד

החלפת דוד יכולה להישמע לאנשים כמו הליך פשוט כדוגמת החלפת בלון גז, אבל דוד שמש היא יחידה יותר מסובכת שכוללת הרבה חלקים, וההחלפה שלה אינה פשוטה. כשמחליפים דוד לעיתים נצטרך להחליף את גם את קולט השמש או חלק אחר, לכן חשוב לוודא שאנחנו עובדים עם חברה אמינה ומקצועית שהמתקינים שלה מנוסים וביצעו הרבה התקנות. אך לפני שמזמינם את הטכנאי חשוב לברר איזה דוד אנחנו צריכים. יש כמה חברות מייצרות כמו כרומגן או אמישראגז, ויש נפחים שונים כאשר משפחה ממוצעת תסתפק בדוד של 120 או 150 ליטרים. מחיר כולל התקנה יכול להגיע עד ל4,00 שקלים אם מדובר גם ברכישת קולטי שמש.

מדוע כדאי לכם להחליף דוד בעזרת חברת סולרית

כדי לברר לגבי החלפת דוד מומלץ לבצע סקר שוק, משום שעסקה זו תעלה לכם כמה אלפי שקלים. דוד שמש אמור להחזיק מספר שנים טובות, בהנחה שרכשתם מוצר של חברה טובה ואמינה. חברת סולרית, שקיימת כבר כ50 שנה, היא אחת מהחברות המובילות במשק בכל הנוגע להתקנה ותיקון של מערכות סולאריות ודודי שמש בפרט. סולרית תומכת מאוד בקידום של אנרגיה ירוקה ושמחה להיות חלק ממהפכת דודי השמש הסולאריים שמובילה מדינת ישראל. אתם מוזמנים לפנות אלינו באתר האינטרנט ואחד מנציגנו ישמח לדבר איתכם ולתאם התקנה.

צרו קשר

שעות פעילות

ימים א' - ה' 8:00 - 17:00
יום שישי 8:00 - 14:00

כתובת

העמלים 37, חיפה

מייל

info@solarit.co.il

השאירו לנו הודעה

לפרטים נוספים השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם...
×

שיחת ווטסאפ